PODZIEL SIĘ

W dniach 26-27 października 2019 r. w Krakowie odbędzie się X Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej, organizowana przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedrę Kryminalistyki UJ, Koło Naukowe Kryminalistyki UJ oraz Sekcję Psychologii Sądowej UJ.

Konferencja jest największym w Polsce cyklicznym wydarzeniem naukowym, koncentrującym się na zagadnieniach z pogranicza prawa, psychologii oraz psychiatrii. Od trzeciej edycji w Konferencji uczestniczą także goście z zagranicy.

Celem Konferencji jest promocja praktyk badawczych oraz popularyzacja wiedzy, a także zwrócenie uwagi na praktyczny charakter psychologii sądowej.

Dlatego gośćmi Konferencji są zarówno przedstawiciele świata akademickiego, jak i praktycy. Organizatorzy mają nadzieję zachęcić w ten sposób studentów do dalszego zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności praktycznych.

Poprzednie edycje zaszczycił szereg gości, a tegoroczna Konferencja nie będzie wyjątkiem. Udział w niej wezmą m.in.:

  • Profesor David Canter, pionier profilowania psychologicznego w Wielkiej Brytanii, który w ciągu ostatniego ćwierćwiecza utworzył nową dziedzinę nauki, dając początek psychologii kryminalnej.
  • Profesor Becky Milne z Uniwersytetu w Portsmouth. Poza pracą akademicką pełni ona również funkcję dyrektora Centre of Forensic Interviewing, a także należy do szeregu organizacji związanych z organami ścigania. Jest laureatką nagrody Toma Williamsona za dokonania w dziedzinie przesłuchań.
  • Marko Jelicic z Uniwersytetu w Maastricht. Jest on profesorem neuropsychologii i prawa, opublikował prace na temat wpływu stresu na mózg, roli uszkodzeń mózgu w pamięci świadków naocznych oraz innych istotnych zagadnień. Regularnie dzieli się wiedzą ekspercką z sądami w Holandii.

Uczestnicy Konferencji będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach z zakresu kryminalistyki, analizy mediacji i moderacji oraz pośredniej metody wykrywania kłamstwa.

Językami konferencji są polski i angielski. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne wykładów plenarnych oraz wybranych sesji.

Trwają zapisy na konferencję – szczegóły na stronie wydarzenia.

Foto: Organizator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz tutaj swoje imię

piętnaście − 8 =