PODZIEL SIĘ

9 czerwca w Krakowie odbędzie V Krakowskie Forum Karnistyczne. Tematem tegorocznej edycji jest prokonstytucyjne stosowanie prawa karnego: orzekanie w sprawach karnych w sytuacji wątpliwości co do konstytucyjności podstawy prawnej rozstrzygnięcia. Rejestracja zamyka się w poniedziałek, 5 czerwca. 

Krakowskie fora karnistyczne organizowane cyklicznie od 2011 r. skierowane są przede wszystkim do prawników-praktyków: przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

„Planowana debata ma mieć charakter praktyczny, wskazując sposoby argumentacji i zasady wykładni gwarantujące uzyskanie największej zgodności indywidualnego rozstrzygnięcia w sprawie karnej z wartościami konstytucyjnymi” – wskazują organizatorzy.

V Forum Karnistyczne zostanie podzielone na trzy części. W każdej z nich analizowany będzie jeden przypadek z zakresu prawa materialnego, procesowego i ustrojowego: obligatoryjny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wykorzystanie dowodu uzyskanego za pomocą czynu zabronionego (art. 168a k.p.k.) i udział asesora sądowego w wydaniu wyroku w sprawie karnej. Wśród prelegentów znajdą się profesorowie oraz praktycy prawa, w tym doświadczeni sędziowie.

Organizatorami wydarzenia jest Katedra Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja, Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie oraz Sąd Okręgowy w Krakowie. Ponadto forum odbywa się we współpracy ze Stowarzyszeniem Prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Portal Karne24.com objął wydarzenie patronatem medialnym.

Wypełnij formularz rejestracji.
Więcej informacji o forum na stronie organizatora.

K.M. et. al.
Foto: IV Krakowskie Forum Karnistyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz tutaj swoje imię

1 × 1 =