Książki prawnicze najbardziej przydatne w praktyce wybrane

3351
0
PODZIEL SIĘ

W IX edycji konkursu Wolters Kluwer i „Przeglądu Sądowego” na książkę prawniczą najbardziej przydatną dla praktyki wymiaru sprawiedliwości wyłoniono tegoroczne, zwycięskie książki.

Zwyciężyła książka dr. Mikołaja Iwańskiego (Uniwersytet Jagielloński) pt. „Odpowiedzialność karna za przestępstwa korupcyjne”. Książkę wydał Krakowski Instytut Prawa Karnego.

Jedno z wyróżnień zdobył dr Mikołaj Małecki (Uniwersytet Jagielloński) i jego książka „Przygotowanie do przestępstwa. Analiza dogmatycznoprawna”. Drugie wyróżnienie zdobyła także dr Aleksandra Klich za książkę „Dowód z opinii biegłego w postępowaniu cywilnym. Biegły lekarz”.

„Ideą konkursu jest nagradzanie książek, które mają praktyczne zastosowanie w praktyce sądowej” – mówił Włodzimierz Albin, prezes zarządu Wolters Kluwer Polska.

– I to jest niezwykle ważne, żeby książki, które wydajemy, były nie tylko książkami teoretycznymi, ale żeby były to książki, dzięki którym jakość polskiego sądownictwa, orzeczeń, tego co rozumieją z teorii prawa sędziowie  i inni prawnicy, była przekładana na  codzienną praktykę – dodał W. Albin.

– Dla Wolters Kluwer to już czwarty raz okazja do współpracy z Kolegium „Przeglądu Sadowego” oraz Sądem Konkursowym. I jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy wspierać tak znakomity konkurs, który jako jedyny na rynku wydawniczym prawniczym rzeczywiście łączy zarówno wysokie walory naukowe z walorami praktycznymi – podkreślała Alicja Pollesch, Chief Strategy Officer Wolters Kluwer Polska.

Sędzia Sądu Najwyższego, Prezes Izby Karnej Stanisław Zabłocki zwracał uwagę na przebieg tegorocznego konkursu i naukowe „pochodzenie” laureatów.

„W tym roku konkurs zdominowała szkoła krakowska” – stwierdził sędzia Zabłocki.

– Zwyciężyła znakomita praca pana doktora Mikołaja Iwańskiego poświęcona korupcji, a jedno z wyróżnień zdobyła znakomita praca pana doktora Małeckiego poświęcona dogmatycznym problemom przygotowania jako jednej z form popełnienia przestępstwa – relacjonował S. Zabłocki.

– W tym roku, tak się składa, że nagroda przypadła przedstawicielowi prawa karnego, który podjął niezwykle ciągle aktualny problem korupcji jako przestępstwa i pewnego zjawiska społecznego – stwierdził prof. dr hab. Tadeusz Ereciński, redaktor Naczelny „Przeglądu Sądowego”.

„Jak mówili członkowie Sądu Konkursowego, jest to praca, która powinna być przeczytana nie tylko przez każdego prawnika, ale także przez wiele osób” – o książce dr Iwańskiego mówił prof. Ereciński.

Dr Mikołaj Iwański dziękował za nagrodę wskazując na misję naukowca: – Jestem szczególnie zaszczycony otrzymaną nagrodą. Jest dla mnie niezwykle istotne, że ta nagroda dotyczy książki przydatnej dla praktyki wymiaru sprawiedliwości, bowiem podstawową rolą naukowca zajmującego się dogmatyką prawa jest rola służebna wobec praktyki wymiaru sprawiedliwości.

Więcej informacji o zwycięskiej książce dr. Mikołaja Iwańskiego można znaleźć na stronie wydawcy.

Video: KIPK
Cover-foto: KIPK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz tutaj swoje imię

trzynaście + 18 =